Stawki czynszu

Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. jest spółką Prawa handlowego i działa na podstawie Ustawy z dnia 26 Października 1995 roku o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Mieszkania wybudowane przez Spółkę, przy udziale preferencyjnych kredytów z Banku Gospodarstwa Krajowego, są jej własnością. Wynajmując te mieszkania Toruńskie TBS Sp. z o.o. nalicza czynsz, który jest ustalany zgodnie z Art. 28.1 ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego, w którym określa się sposób ustalania stawek czynszu tak, aby suma czynszów za najem wszystkich lokali eksploatowanych przez towarzystwo pozwalała na pokrycie kosztów eksploatacji i remontów budynków oraz spłatę kredytu zaciągniętego na budowę. Maksymalny poziom czynszu, jaki może być przez Spółkę zgodnie z w/w ustawą, wynosi 4% wartości odtworzeniowej lokalu.

Zgodnie z obwieszczeniem Wojewody kujawsko-pomorskiego z dnia 26 października 2016 roku wysokość wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych dla miasta Torunia wynosi 4 423,00 zł. oraz dla województwa 3 667,00 zł.

Ponadto TBS są uprawnione do weryfikowania poziomu dochodów swoich najemców. Każdy najemca raz na 2 lata, w terminie do 31 maja, zobowiązany jest złożyć deklarację, w której powinien wykazać wysokość średniego miesięcznego dochodu jego gospodarstwa domowego, a także fakt nabycia prawa do innego mieszkania.
Przekroczenie maksymalnego progu dochodów, nabycie prawa do innego lokalu, a także nieterminowe złożenie deklaracji może być przyczyną wypowiedzenia wysokości czynszu. W takich wypadkach TBS będzie mógł stosować czynsz wolny, przekraczający 4% wartości odtworzeniowej. Osobom, które w deklaracji podadzą dane niezgodne z prawdą towarzystwo może natychmiast wypowiedzieć umowę najmu, a jeśli te nie wyprowadzą się, może żądać od nich odszkodowania w wysokości 200% czynszu miesięcznego, jaki byłby normalnie płacony.Poprawiony (czwartek, 27 października 2016 12:22)

 
Posiadamy ISO 9001
isoqar.png
jakosc_roku.jpg
Zamieszkasz z nami?
Czy chcesz wynająć u nas mieszkanie wpłacając 30% partycypacji?
 
Statystyki odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9
mod_vvisit_counterWczoraj90
mod_vvisit_counterTen tydzień363
mod_vvisit_counterAktualny miesiąc705
mod_vvisit_counterWszystkie706073

Aktualnie online: 3
Twoje IP: 54.226.58.177
,